Pewne zwycięstwo ! TS Węgrzce – Skawinka Skawina 4:1 (3:1)

Drugą ligową wygraną z rzędu odnieśli dziś nasi zawodnicy pokonując pewnie drużynę Skawinki Skawina !

Spotkanie świetnie zaczęło się dla Węgrzc. Już w 3 minucie było 1:0 ! Na strzał z woleja zdecydował się Tyrka, piłka jeszcze odbiła się od jednego z obrońców Skawinki i wpadła do siatki. W 17 minucie goście wyszli z kontrą po rzucie rożnym, który wykonywali gospodarze.

Piłka trafiła do Monsuru, który doprowadził do wyrównania. Od tego momentu do ataku ruszył beniaminek z Węgrzc, który starał się rozmontować obronę Skawinki. Udało im się to w 31 min, kiedy po dobrej akcji całego zespołu Witko zagrał wzdłuż bramki, a formalności dopełnił Gala. Po tej bramce wydawało się, że podopieczni trenera Wiącka będą kontrolować przebieg meczu, jednak kilka minut pózniej mieliśmy rzut karny dla Skawinki po faulu Butkiewicza. Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podszedł strzelec wyrównującego gola Monsuru. Świetną interwencja popisał się jednak Wałach, który obronił również dobitkę strzelca i dalej było 2:1. Był to przełomowy moment spotkania, ponieważ potem już przeważali tylko węgrzcanie. Jeszcze przed przerwą podwyższyli oni wynik meczu na 3:1. Świetną akcją popisała się dwójka Łucarz – Gala, drugi asystował, a pierwszy zdobył bramkę w sytuacji sam na sam. Po zmianie stron z minuty na minuty gościom brakowało coraz więcej sił, przez co tempo meczu wyraźnie spadło.W 67 minucie bardzo dobrą indywidualna akcją popisał się Wróbel. Zszedł odważnie z piłką do środka i oddał precyzyjny strzał w bliższy róg bramki. Piłka wpadła obok interweniującego bramkarza i zrobiło się 4:1. Zwycięstwo w tym meczu mogło być bardziej okazałe, ale dogodnych okazji bramkowych nie wykorzystali jeszcze Łucarz oraz wprowadzony Białkowski. Ostatecznie Węgrzce wygrywają 4:1 w pełni zasłużenie ze Skawinką Skawina. Po słabym początku sezonu cieszą na pewno kolejne 3 pkt, które pozwoliły przesunąć się w tabeli na 10 miejsce. Kolejny mecz rozegramy za tydzień ponownie na własnym boisku z drużyną Orła Piaski Wielkie, na który już teraz serdecznie zapraszamy