TS WĘGRZCE – MKS NOWA PROSZOWIANKA 1:0 (0:0)

Bramkę dla naszego zespołu zdobył:
Tyrka

Węgrzce: Sekuła- Chuchro, Czernecki, Chlebowski, Kowalczyk Jakub- Dębski(Witko ), Korcala, Zasadni, Gala(Tyrka), Witko(Wróbel)- Zdziński(Butkiewicz)

Po serii 3 porażek z rzędu nasza drużyna w końcu wygrała swój mecz, pokonała zespół Proszowianki 1:0. W pierwszej częściej gry nieco lepiej prezentowali się goście, którzy sprawiali lepsze wrażenie. Stworzyli sobie też dobrą sytuację, wówczas skuteczną interwencją popisał się Sekuła i zapobiegł utracie gola. Bramkarz TSW popełnił też wcześniej poważny błąd przy wprowadzeniu piłki do gry, jednak zawodnik Proszowianki nie skorzystał z tego prezentu. W tym okresie próżno było doszukać się dogodnych sytuacji po stronie gospodarzy, strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, to Węgrzce częściej były w posiadaniu piłki i skutecznie reagowały na pressing ze strony przyjezdnych często grając na jeden lub dwa kontakty. W 60 minucie na strzał z około 25 metrów zdecydował się Tyrka, po niefortunnej interwencji Zawartki piłka wpadła do siatki i było 1:0 !

Kolejne minuty meczu to skuteczna gra w obronie Węgrzc, które nie pozwoliły w drugiej połowie na stworzenie groznej okazji bramkowej zawodnikom z Proszowic. Ostatecznie wynik meczu już się nie zmienił i 3 oczka mogli dopisać na swoje konto węgrzcanie. Wielkie brawa należą się całemu naszemu zespołowi, ponieważ zostawili dużo zdrowia na boisku odnosząc bardzo ważne zwycięstwo. Niestety należy jeszcze wspomnieć o dwóch przykrych faktach odnośnie tego spotkania. W pierwszej połowie boisko z powodu urazu opuścił Gala, natomiast w drugiej kontuzji nabawił się Wróbel. W przypadku tego drugiego sprawa jest bardzo poważna, gdyż prawdopodobnie Kacper nabawił się kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Z tego miejsca chcemy życzyć Kacprowi dużo zdrowia, siły i wierzymy, że szybko wróci on do treningów !
Kolejny mecz Węgrzce rozegrają już w środę o godzinie 15:30 na własnym boisku w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu krakowski. Rywalem naszej drużyny będzie Michałowianka Michałowice !